Filia Samorządowego Przedszkola nr 187 "Pod Lipami"

Wydarzenia

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie przy wykonywaniu palm. Wszystkie były wyjątkowe i pięknie ozdabiały nasze przedszkole w okresie przedświątecznym :) Przedszkolaki otrzymały fantastyczne nagrody, których patronatem honorowym był Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz sponsor firma Styler.

21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Dzieci z naszego przedszkola w tym dniu ubrały dwie różne skarpetki, które symbolizują tolerancję.
W przedszkolu było bardzo kolorowo i wesoło.

Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Rodziców

Wizyta Strażnika Miejskiego

Do naszego przedszkola został zaproszony pan ze Straży Miejskiej. Opowiadał przedszkolakom na czym polega jego praca, omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa: w przedszkolu, w domu i na ulicy. Celem spotkania było kształtowanie u dzieci bezpiecznych nawyków, poszerzanie wiedzy (poznawanie nowych zawodów), zapoznanie z numerem alarmowym 986 (ciekawostka: cyfry czytane do góry nogami są tym samym numerem). Dzieci bardzo chętnie i z uwagą uczestniczyły w spotkaniu. Bardzo dziękujemy za cenne informacje i naklejki ze smokiem Barbakusem.

Walentynki

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów do osób, które darzymy szczególną sympatią. W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć poczty walentynkowej :) Nasz Litonosz miał do rozdania całą torbę listów, liścików, kartek. Pracy miał co nie miara, lecz świetnie się spisał a każdy przedszkolak otrzymał miłą niespodziankę :)

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i imprez także dla najmłodszych. W związku z tym w przedszkolu nr 187 "Pod Lipami" odbył się bal karnawałowy :) Tego dnia już od rana wszystkie dzieci prezentowały swoje kolorowe stroje. Można było zobaczyć księżniczki, wojowników, zwierzęta a także różne postacie bajkowe. Dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez animatora: nauczyły się choreografii tanecznych w rytm skocznych melodii, pokonywały tor przeszkód a także uczestniczyły w prawdziwym pokazie mody! Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Finał Szlachetnej Paczki

Wspólnie udało nam się pomóc potrzebującej Pani Marcie z dziećmi.

22 grudnia tuż przed świętami dostaliśmy relację od Wolontariusza z przekazania paczki.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy jechaliśmy do pani Marty i jej córek zapakowanym po brzegi wozem strażackim, wiedzieliśmy, że za chwilę wydarzy się coś wspaniałego. Wnieśliśmy wszystkie siedemnaście paczek do ich domu i zaczęło się wspólne rozpakowywanie. Najszczęśliwsza była najmłodsza córka Lena i to ona od razu trafiła na prezenty dla siebie, których było bardzo dużo, zobaczyła pięknego konika na biegunkach, lalki Barbie w samochodzie oraz wózek z lalkami, nie wiedziała czym się bawić. Każdą rzecz brała i przytulała i później następną. Widać było, że ma zabawy na kilka dni. A gdy zobaczyła jeszcze piękne kolorowe długopisy od razu zaniosła je na swoje łóżko. Starsza siostra Ilona oczywiście też rozpakowywała paczki gdzie najpierw trafiła na zapasy żywności oraz środków czystości, a później na piękny list - który przeczytała wraz z mamą i od razu się rozpłakały - w liście były też bony do różnych sklepów. Bardzo się ucieszyły, że będą mogły wybrać się na wspólne zakupy. W końcu Ilona trafiła na rzeczy dla siebie - suszarkę do włosów oraz piękną lampkę nocną o której marzyła. Również od razu postawiła to obok swojego łóżka. To jednak nie był koniec - prani Marta zobaczyła nowy odkurzacz i zaniemówiła z radości, a gdy dalej dostrzegła deskę do prasowania nie kryła łez wzruszenia. Wśród wielu paczek znalazło się mnóstwo ubrań w szczególności dla Leny. Rodzina była przeszczęśliwa z ostrzynach prezentów, a w całym domu były kartony oraz kolorowy świąteczny papier.

Serdecznie dziękujemy Państwu oraz Pracownikom Przedszkola za zaangażowanie i wielkie serca.

ZAJĘCIA CERAMICZNE

W czwartek w naszym przedszkolu gościliśmy  artystkę ceramika, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny.

Artystka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy tą niezwykłą materią plastyczną jaką jest glina.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości.

Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania.

Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą

i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Zapraszamy Państwa do oglądania zdjęć z tego wydarzenia  w galerii przedszkola.

Brak dodanych wpisów